پر بحث ترین ها
 
رفتارهای خاص افراد نوآور چیست؟
نوشته سردبیر یک شنبه 28 شهریور 1395

شاید تصور بر این باشد که نوآور و خلاق بودن یک ویژگی شخصیتی است که بعضی دارند و بعضی دیگر ندارند. اما باید بدانید که مطالعات نشان می دهد که نوآورترین انسان ها 3 ویژگی بارز رفتاری دارند. و باید به شما بگم که با تبدیل کردن این رفتارها به عادت همه می تواند تبدیل به انسانی نوآور و خلاق شوند.


1) به شکل گسترده یاد می گیرند.
انسان های نوآور دانش پایه ای دارند که هم گسترده است و هم عمیق. یعنی خوب می توانند به پرسش هایی که با «چرا» شروع می شوند پاسخ دهند؛ به ویژه در حوزه ی اصلی تخصص شان. آنها در این حوزه هم تصویر بزرگ تر را درک می کنند و هم جزئيات ریز نحوه ی عملکرد اجزای آن را. موضوعی که این افراد به خوبی درک کرده اند این است که پیدا کردن مصداق های یک حوزه در حوزه های دیگر، بنیان بینشی تازه را فراهم می آورد. به یاد داشته باشید که نوآور ترین انسان ها کنجکاوترین هم هستند.
2) بسیار زیاد ایده پردازی می کنند.
تحقیقات انجام شده روی خلاقیت تأیید می کنند که وقتی نوبت به پیدا کردن راه حل مشکلات تازه می رسد، افراد و گروه هایی که بهترین ایده ها را دارند، کسانی هستند که بیشترین ایده ها را در اختیار داشته اند. هرچه ایده های بیشتری در ذهن بپرورانید، احتمال آنکه ایده ی فوق العاده ای نیز میان آنها پیدا شود بیشتر خواهد بود. اما فراموش نکنید که این بدان معنا نیست که ایده های بد به ذهن این افراد خطور نمی کند. در واقع کسانی که زیاد ایده پردازی می کنند احتمال آن که ایده های خوب آن ها بیشتر شکوفا شود بسیار زیاد است.
3) به جزئیات توجه می کنند.
خلاقیت ویژگی فوق العاده ای است، اما ایده به تنهایی ارزشی ندارد. به عبارت دیگر، ایده داشتن آسان ترین بخش فرایند نوآوری است. بخش دشوار آن گرفتن این ایده و تبدیل آن به چیزی است که بتوان در عمل از آن استفاده ای کرد. یک انسان خلاق ایده را می گیرد و تمرکز خود را روی چگونگی اجرای آن می گذارد. در حین اجرای ایده با مشکلاتی مواجه خواهد شد اما باز هم با خلاقیت و توجه به جزئیات آن ها را برطرف خواهد کرد.

منبع : inc.com


برچسب‌ها نوآوری افرادنوآور رفتارهای نوآور ایده پرداز


نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
 

 

پربازدید ترین ها

مطالب مرتبط
    
 
ثبت نام :           اشتراک در خبرنامه:       درباره ما :    
ثبت نام
ورود به حساب کاربری
 
  اشتراک در خبرنامه
تماس با ما
        سریع، ساده  ،کاربردی

اگرفرصت کافی  برای مطالعه راه اندازی یک
کسب و کار و یا بررسی مهارت های ارتباطی
ندارید ، مطالب این سایت بطور خلاصه
،کاربردی و ساده در اختیارتان  است 

   
با ما در شبکه های اجتماعی باشید
سریع | ساده |کاربردی
Powered by: RadRayaneh.ir