پر بحث ترین ها
 
پنج روش ارتقا مهارت تصمیم گیری
نوشته سردبیر دوشنبه 12 مهر 1395

هر چند کارافرینان به طور مادزادی حلال مشکلات به دنیا می آیند اما برای حل مشکلات باید تصمیم گیری کرد. در ادامه پنج  گام  برای کمک به مهارت تصمیم‌گیریارائه می کنیم.
 
 
وقت را نکشید
تصمیمات کوچک که به سادگی گرفته می شود را یادداشت کرده و تیک بزنید تا موجب ایجاد حس مثبت در شما شود. اما برای گرفتن تصمیمات بزرگ که ریسک بیشتری دارند و باید جوانب بسیاری را بسنجید در ساعاتی از روز روی آن متمرکز شده و جوانب آن را درجه بندی کنید و در گرفتن تصمیم تاخیر نکنید زیرا باید مشکل حل شود پس دلیلی برای وقت کشی وجود ندارد.

 
نفس و احساسات خود کنترل کنید
 در تصمیم گیری نفس و احساسات خود را کنار گذاشته و تنها به دنبال راه حل مشکل باشید. تنها حقایق را در نظر بگیرید تا بتوانید مشکل را حل کنید.
 راهنمایی گرفتن از یک کاردان
با احتمالی قوی تصمیمی که شما می خواهید بگیرید قبلا هم توسط افرادی گرفته شده است هر قدر هم که مشکل شما منحصر به فرد باشد باز هم افرادی راه حل آن را شاید در ابعادی گسترده تر یافته اند در مواجهه با مشکلات سعی کنید حقایق و نظر و فکر و تصمیمهای احتمالی خود را با یک یا چند متخصص در میان بگذارید تا بجای صرف زمان برای اختراع آن چه قبلا اختراع شده، سریع تر مشکل را حل کنید.

 
 اطلاعات و داده‌های خود را زیر سؤال ببرید.
  در روند تصمیم گیری خود بد نیست گاهی اطلاعات خود را زیر سوال ببرید به یاد داشته باشید داشتن اطلاعات غلط بسیار بدتر از نبود اطلاعات است. درباره قابل اعتماد بودن داده ها و اطلاعات وسواس زیادی داشته باشید تا تصمیم بهتری بگیرید.

 
 قبل از اجرای تصمیمات به نتایج آن بیندیشید
آخرین قدم در تصمیم گیری فکر کردن به عواقب اجرای تصمیم است. حتما پیش از اجرای تصمیم به این بیندیشید که چه نتایجی در بردارد.

 

کلام آخر: در صورت گرفتن تصمیم اشتباه، سرزنش خود اشتباه دیگری است. به جای سرزنش کردن و یافتن دلیل اشتباه خود سعی کنید که آن خطا را تکرار نکنید.
منبع : forbes.com


برچسب‌ها مهارت تصمیم گیری تصمیمات کارآفرینان


 

 

پربازدید ترین ها

مطالب مرتبط
    
 
ثبت نام :           اشتراک در خبرنامه:       درباره ما :    
ثبت نام
ورود به حساب کاربری
 
  اشتراک در خبرنامه
تماس با ما
        سریع، ساده  ،کاربردی

اگرفرصت کافی  برای مطالعه راه اندازی یک
کسب و کار و یا بررسی مهارت های ارتباطی
ندارید ، مطالب این سایت بطور خلاصه
،کاربردی و ساده در اختیارتان  است 

   
با ما در شبکه های اجتماعی باشید
سریع | ساده |کاربردی
Powered by: RadRayaneh.ir