پر بحث ترین ها
 
پنج راهکار آماده‌سازی برای مقابله با بحران در استارت‌آپ‌ها
نوشته سردبیر سه شنبه 02 آذر 1395

به دلیل آسیب پذیر بودن استارت‌آپ‌ها بسیار مهم است که برای رویارویی با بحران ها آماده باشند. نوسانات غیرمنتظره در انگیزه‌ی مصرف‌کنندگان، جریان‌های کاری ثبت نشده، افزایش رقبا و پیچیدگی‌های بی‌شمار مالی از جمله آسیب هایی است ممکن است به شکست استارتاپ منجر شود.. در این مقاله پنج راهکار آماده‌سازی برای مقابله با بحران در استارت‌آپ‌ها را ارائه می کنیم با استارتاپینگ همراه باشید.

 

۱ ـ  خبرها را بخوانید

هر قدر سریع تر از خبرها باخبر شوید فرصت بیشتری دارید که راهکاری برای آن بیابید. خواندن خبرها باعث می‌شود که بتوانید خود را برای بسیاری از بحران‌های بالقوه آماده کنید. برای مثال ممکن است در جریان یک تکنولوژی جدید قرار بگیرید که وضعیت کسب‌وکار کنونی شما را با تهدید  کند اگر زودتر باخبر شوید پیش از صدمه دیدن می توانید خود را برای تغییر آماده کنید.اخبار را از وب‌سایت‌ها ، شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

 

 

۲ـ  همواره برای تمام کارها طرح دومی داشته باشید.

هنگام مواجه شدن با بحران زمان بسیار مهم است. اگر از زمان آغاز هر طرح و کاری یک طرح دوم برای زمانی که نتایج مطابق میل شما نبوده در نظر بگیرید، در زمان بروز بحران به سادگی می توانید اجرای طرح دوم را آغاز کنید و از ضرر بیشتر پیشگیر نمایید. برای مثال طرحی دومی برای زمانی که فروش به قدر مورد انتظار نبوده درنظر بگیرید، مثلا استراتژی های بازاریابی را تغییر دهید. سعی کنید ارائه طرح دوم در میان کارمندان به عادت تبدیل شود.

 

۳ـ همه چیز را حدس بزنید

همواره آن چه که حدس می زنید اتفاق نخواهد افتاد. برای مثال اگر فکر می کند در سال اول 400 هزار سود دارید آن را در برنامه ریزی مالی 350 هزار یادداشت کنید و یا در برنامه ریزی زمانی اگر حدس شما این است که کاری کی ساعته انجام می شود برای آن یک ساعت و نیم در نظر بگیرید. وقتی محافظه کارانه عمل کنید همیشه زمان دارید که اگر بحرانی ایجاد شد آن را مدیریت کنید.

 

۴ـ برای فرآینده ها افزونه در نظر بگیرید.

یکی از مسائلی که باعث بروز بحران می شود این است که فرآیند ها مسیری منحصر به فرد در استارتاپ دارند که اگر اتفاقی رخ دهد و نتواند مسیر خود را طی کند بحران ایجاد می شود. برای مثال اگر در دپارتمان شما فقط یک نفر مشغول به فعالیت است. اگر آن شخص یک هفته مریض شود و نتواند کار خود را انجام دهد یا تصمیم بگیرد شغل خود را ترک کند؟ شما در صورت بروز این مشکل بایک یک افزونه دقیق برای  فرآیندهای رسمی استارت‌آپ تعریف کرده باشید تا بتوانید از آن به عنوان یک فرآیند کمکی برای حل مشکل استفاده کرد.

 

۵ـ پیش بینی عوامل غافلگیر کننده

پیش بینی عوامل غافلگیرکننده در پیرامون شما یکی از بهترین استراتژی‌ها برای آمادگی در برابر یک بحران است. هر چند شناسایی و پیش بینی تمام عوامل غافل گیر کننده ممکن نیست و باز هم احتمال بروز بحران وجود دارد و این امر اجتناب ناپذیر است. اما اگر بتوانید برخی عوامل را پیش بینی کنید در صورت بروز آن، آرامش بیشتری داشته و اقدامات لازم را انجام می دهید.

منبع : https://www.entrepreneur.com/article/248778


برچسب‌ها استارتاپ بحران استارتاپ راهکار مقابله با بحران در استارتاپ

ارسال کننده : عبداله احمدیان
1:
نام:
ایمیل:
وب سایت:

کد امنیتی: captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
 

 

پربازدید ترین ها

مطالب مرتبط
    
 
ثبت نام :           اشتراک در خبرنامه:       درباره ما :    
ثبت نام
ورود به حساب کاربری
 
  اشتراک در خبرنامه
تماس با ما
        سریع، ساده  ،کاربردی

اگرفرصت کافی  برای مطالعه راه اندازی یک
کسب و کار و یا بررسی مهارت های ارتباطی
ندارید ، مطالب این سایت بطور خلاصه
،کاربردی و ساده در اختیارتان  است 

   
با ما در شبکه های اجتماعی باشید
سریع | ساده |کاربردی
Powered by: RadRayaneh.ir